Mahkemeden Gelen Uzlaştırma Evrakının Uzlaştırmaya Tabii Olmaması Nedeniyle Geri Gönderme

Moderatör: Uzm@n29

sessizpersonel

Mahkemeden Gelen Uzlaştırma Evrakının Uzlaştırmaya Tabii Olmaması Nedeniyle Geri Gönderme

Mesaj gönderen sessizpersonel »

Arkadaşlar merhaba,

Mahkemeden gelen uzlaştırma evrakını uzlaştırma dosyasına kaydettik, uzlaştırmacı atadık. Daha sonra dosyanın uzlaşmaya tabi olmadığı anlaşıldığından uzlaştırmadan vazgeçtik. Uzlaştırmacı görevlendirme iptal tutanağı hazırladık. Şimdi uzlaştırma dosyasını kapatıp mahkemeye nasıl yollayacağız.?
Paramiliter

Re: Mahkemeden Gelen Uzlaştırma Evrakının Uzlaştırmaya Tabii Olmaması Nedeniyle Geri Gönderme

Mesaj gönderen Paramiliter »

zamanında bana da bir uzlaştırma dosyası verilmişti.
dosyayı incelediğimde hırsızlık suçuydu.
fakat gece işlenmişti, yani nitelikli haliydi ve uzlaştırmaya tabi değildi.
belki sonrada uzlaştırma kapsamına alınmıştır.
sonra raporu düzenledim
fakat raporun "xxx suçunun nitelikli hali olduğu, bu haliyle uzlaştırmaya tabi olmadığı" vs. şeklinde yazmıştım.
savcı orasını atlamış, dikkat etmemiş.
"Sürekli savaşların yaşam kanunu olduğu bu dünyada, savaşmak istemeyen yaşam hakkına sahip değildir"
"Eğer bir millet özgür olacaksa; gurura, irade gücüne, meydan okumaya, nefrete, nefrete ve yine nefrete ihtiyaç duyar"
[Adolf Hitler]
Kullanıcı avatarı
Uzm@n29

Re: Mahkemeden Gelen Uzlaştırma Evrakının Uzlaştırmaya Tabii Olmaması Nedeniyle Geri Gönderme

Mesaj gönderen Uzm@n29 »

kaç mahkemeye bakıyorsun sen kardeş :D
Geçmem muhannet köprüsünden su otarsa beni, yatmam çakal yatağında aslanlar yese beni..